X
تبلیغات
زولا
پنج‌شنبه 29 مرداد‌ماه سال 1388
توهین چین به مقدسات ما

تا پیش از این، Made In China حتی به تسبیح‌ها و جانمازهای ایرانیان رسیده بود و حالا کلمه «الله» و عبارت مقدس مسلمانان یعنی «بسم الله الرحمن الرحیم» را به قسمت پشت شلوارهای ایرانیان برده‌اند و عجب آنکه برخی مدعیان که پیشتر در اعتراض به عبارت کوکاکولای برعکس شده کفن پوش به خیابان‌ها می ریختند و در راستای تحریم کوکاکولا و نستله حرکت می‌کردند و هم در برابر کشتار مسلمانان چین سکوت کرده‌اند و هم در برابر این توهین آشکار.

شلوارهای موهن زنانه چینی در تهران + عکساین شلوارهای جین زنانه در فروشگاه‌های افسریه، حوالی خیابان‌های اول و دوم به قیمت دوازده هزار تومان در حراجی به فروش می رسند.

بیشتر خریداران هم به نوشتار پشت جیب شلوار توجه نمی‌کنند و صرفا به خاطر قیمت و دوخت شلوار ان را خریداری می‌کنند. فروشنده هم اطلاعات چندانی درباره محل خرید شلوارها و ...نمی‌دهد؛ البته برخی از خریداران به دلیل عبارت پشت شلوار از خرید آن خودداری می‌کنند.

به تصویر این شلوارهای جین چینی که به تازگی به بازار ایران وارد شدند، نگاه کنید؛ عبارت «بسم الله الرحمن الرحیم» که «الله» آن دوبار تکرار شده است، روی جیب‌های عقب این شلوارهاست و یک بسم الله هم برعکس نوشته شده است.

شلوارهای موهن زنانه چینی در تهران + عکسدر مکتب اسلام برای کلمه الله حرمت قایل شده اند، به گونه‌ای که حتی برای دست زدن به خط و نوشته آن باید وضو داشت و... و حالا درست در قسمت نشیمنگاه این شلوارها این کلمه گلدوزی شده و بدتر آن که در تهران ـ که خیلی‌ها دوست دارند آن را ام القرای جهان اسلام بنامند ـ به فروش می رسد!

با توجه به اینکه این شلوارها تازه به کشور وارد شدند، هنوز تعدادشان مشخص نیست، ولی به دلیل آنکه در مارک داخلی شلوارها، عبارت "Made In P.R.C" مخفف عبارت "People Republic of China" به معنی جمهوری خلق چین درج شده است، به نظر می‌رسد تکذیب ملیت این کالاهای موهن و تازه وارد برای مسئولان کمی مشکل شود.

تا پیش از این، واردات پرتقال اسرائیلی توطئه برخی عناصر نامعلوم اعلام شد، واردات سیب از آمریکا در هاله‌ای از ابهام باقی ماند، اما دیگر مارک داخلی این شلوارها را نمی‌توان انکار کرد. مگر اینکه مسئولان مدعی شوند این شلوارها در داخل تولید شده است، که منطقا با توجه به عقبه مذهبی مردم ایران، کمتر تولید کننده‌ای فرض به تعمد، جرأت چنین اهانتی را دارد. یا اینکه باید گفته شود پک این شلوارها در بین راه باز و داخل آنها مارک چینی درج شده است (مثل توجیهی که برای واردات پرتقال اسرائیلی آورده شد)!